Irányítási rendszerek
A vállalat vezetősége működésének kezdete óta (1998-2019. július 31. között a jogelőd, Cothec Kft. néven) – felelősségét átérezve – elkötelezett híve a minőségbiztosítás ügyének, ezért 2003-ban elhatározta, hogy bevezeti és működteti az ISO 9001 minőségirányítási rendszert.
Ennek alapján szolgáltatásainkat, illetve folyamatainkat rendszerként értelmezve meghatároztuk a folyamatoknak azon – ún. „gyenge pontjait” – amelyek különös befolyással bírnak a végtermék, azaz a szolgáltatás minőségére.
Kiemelten kezeljük:
- Munkatársaink szakmai képzettségét és gyakorlatát. Nagy gondot fordítunk rendszeres továbbképzésükre.
- Beszállítóink, alvállalkozóink szakmai színvonalát és megbízhatóságát.
- Csak szigorú kritériumrendszer alapján minősített alvállalkozókkal dolgozunk.
- Berendezéseink (kazánok, hőcserélők, szerelvények stb.) a legutolsó, azaz a legkorszerűbb műszaki és környezetvédelmi színvonalat képviselik, amelyeket világcégek állítottak elő és certifikátokkal tanúsítják a minőséget.
- Rendszeresen vizsgáljuk vevőink megelégedettségét és észrevételeiket, véleményüket figyelembe véve folyamatosan fejlesztjük szolgáltatásaink színvonalát.
Az egyre növekvő megrendelői igények a vállalat vezetésének figyelmét ráirányította arra, hogy időről-időre több termék, anyag, energiahordozó kerül felhasználásra, amely a használatot követően hulladékká, vagy káros anyaggá válik, válhat.
Elkötelezett törekvésünk ezért minden projektnél, hogy korszerű technológia alkalmazásával a környezetterhelést csökkentjük.
Ezt felismerve határoztuk el 2006-ban, hogy bevezetjük és működtetjük az MSZ EN ISO 9001 és az MSZ EN ISO 14001-es szabvány szerint kidolgozott integrált minőség- és környezetirányítási rendszert. E rendszer bevezetésével, működtetésével és fejlesztésével folyamatosan tovább javítjuk a működésünk eredményességét, ezáltal a magasabb minőségű szolgáltatást nyújtva fokozzuk a bizalmat termékeink iránt.
Mit nyújt a környezetirányítási rendszer?
- Strukturált és módszeres megközelítést.
- Környezetvédelmi szempontú vezetési stílust.
- Összhangot a jogi szabályozással.
- A környezeti teljesítmény javulását.
- Folyamatot, amelyben az általános, hosszú távú célkitűzések konkretizálásával a középtávú célokon és konkrét feladatokon keresztül eljutunk a környezetközpontú irányítási programig és elérjük, hogy ez a program biztosítsa a hosszú távú környezeti célkitűzéseket azáltal, hogy világos, mérhető középtávú célokat és előirányzatokat tartalmaz.
A környezetközpontú irányítási program alapja:
- A környezeti politika.
- A kijelölt prioritások.
- Az operatív működés környezeti tényezői, hatásai.
A vállalat 2015-ben a Magyar Energetikai és Közmű – Szabályozási hivataltól jogosultságot szerzett energetikai auditálási tevékenységre, valamint az egyik fő tevékenysége a teljes körű energetikai szolgáltatás nyújtása. Ezen indíttatás alapján elhatároztuk 2016-ban az ISO 9001:14001:50001 integrált minőségirányítási rendszer bevezetését és működtetését.
Mit nyújt az energiairányítási rendszer?
- Klasszikus irányítási rendszer szabvány.
- Szektorsemleges.
- A szabvány egy keretet ad, amelyen belül egyedi kötelezettségvállalás szükséges.
- Az ISO 50001 szerinti ENIR alkalmazása független a meglévő irányítási rendszerektől, illetve beilleszthetőek a meglévő rendszerekbe (különösen MIR-be és KIR-be).
Az energiagazdálkodás magában foglalja az összes olyan intézkedést, amelyet megterveztek és végrehajtottak annak érdekében, hogy a kívánt teljesítményt minimális energiafelhasználással érjék el.
Energiagazdálkodás és energiairányítási rendszerek
Az energiagazdálkodás hatással van:
- A szervezeti és technikai eljárásokra és gyakorlatokra.
- Az energiafogyasztásra, valamint a nyersanyag és segédanyag felhasználásra.
- A tervszerű energiaáramlásra.
- Az energiahatékonyság javítását szolgáló beruházásokra.
Az ENIR magában foglalja az energiapolitikát, a tervezést, bevezetést és fenntartást, a felügyeletet, valamint mérést, az ellenőrzést és javítást, a belső auditot, továbbá a tervszerű vezetőségi felülvizsgálatot.
Az ENGIE Magyarország Kft. 2020-ban további célként tűzte ki egy nemzetközileg elismert munkahelyi egészségvédelem és biztonság irányítási rendszer (MEBIR) létrehozását, bevezetését. Az ISO 45001:2018 rendszert a már meglévő ISO 9001:14001:50001 integrált irányítási rendszerünkbe építve működtetjük.
Előnyök a munkavállalók részére:
- A legkisebbre csökkenti a munkatársakat és más érdekelt feleket érő kockázatokat,
- A dolgozók munkafeltételeinek fejlesztése, lehetőségeket jelent a munkavállalók egészségének és teljesítményének védelme, valamint a munkavállalók motivációjának fenntartható fejlesztése érdekében,
- A dolgozó elégedettségének és lojalitásának növelése.
Előnyök a szervezet menedzsmentje részére:
- Célok tervezéséhez és eléréséhez szükséges információk kinyerésének egyik eszköze,
- Balesetek és foglalkoztatásból eredő megbetegedések kockázatának minimalizálása,
- Szervezeti etika növelése.
Gazdasági előnyök:
- Nagyobb termelékenység és munkaminőség,
- Költségek és bírságok minimalizálása a munkahelyi egészségvédelemben és biztonságban.
Tanúsítvány megtekintése (ISO 9001 : 2015)
Tanúsítvány megtekintése (ISO 14001 : 2015)
Tanúsítvány megtekintése (ISO 50001 : 2015)
Tanúsítvány megtekintése (ISO 45001 : 2018)
Politika (ISO 9001:14001:50001:45001)
KAPCSOLAT
ENGIE Magyarország Kft.
Székhely: 1191 Budapest, Üllői út 206.
Tel.: +36 1 460 1030
Fax: +36 1 460 1050
officebudapest.hu@equans.com
Kirendeltség: 9024 Győr, Hunyadi u. 14.
Tel.: +36 96 335 816, +36 96 526 805
Fax: +36 96 528 654
officegyor.hu@equans.com